Z8T-IOLED karta

Konečně jsem udělal první výstupní kartu k počítači Z8T.

z8t_ioled

Karta je jednoduše provedená, obsahuje pouze 8bitový latch a adresový dekodér. Přes kartu jsou zpřístupněné LED diody na předním panelu, na adrese 00h.

Schéma je ke stažení ZDE.

Na videu je vidět testovací program běžící světlo. Protože jsem netrefil čekací smyčku je blikání až moc rychlé i na snížené frekvenci CPU 10kHz. Ale na osciloskopu je vidět že je vše OK.

4 komentáře u „Z8T-IOLED karta“

  1. Super. Mám radost, že mám úspěšného nástupce – pravověrného bastlíře. Taky mám někde rozpracovanou dokumentaci k vlastnímu „tlačítkáči“ se Z80, ale už se k tomu asi nedostanu. Ale tohle se mi fakt líbí. Držím palce. Jirka

    1. Dík za pochvalu. Za všechno můžeš ty, kdyby nebylo nostalcompu tak bych nikdy nic takovího nedělal 🙂 Eště bys už moh nostalcomp konečně rozjet a neblbnout 😉

      1. Nostalcomp BYL středobodem pro ty, kdo mají rádi staré počítače a nostalgii. Také mám díky němu nějaký ten „obsolete hardware“, ovšem to tahání lidí za nos co tam probíhá teď je nechutné a kromě rozmrzelosti to nikomu nic nepřináší.. Taky doufám že zahodí samolibost, popadne rozum a začne zas lidem dělat radost. Vypadalo to zezačátku že radost lidem dělá rád, doufám že mu to vydrželo.

        Ještě taková poznámečka, jelikož známe lidi: Taky by měli občas radost děla oni jemu. Že se občas objeví nějaký idiot, to k tomu patří a je třeba hodit za hlavu, ale pokud jich je většina, tak se pak radost rozdává dost blbě. Základem je ovšem lidi NESOUDIT, bez toho to nefunguje – a v tomto nemá čisté svědomí ani sám Nostalcomp.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *