Tester snímačů

Pro testování nejen indukčních snímačů, používaných v průmyslové automatizaci, jsem vyrobil tento jednoduchý tester.

Tester obsahuje li-ion akumulátor, nabíjecí obvod, měnič na 24V a pár LEDek, odporů a vypínač. K připojení snímače slouží dvojice kabelů. Dvojice z důvodu že né vždy je ke snímači dobrý přístup a tak je zde možnost přímého nebo zahnutého kabelu.

Funkce je velmi jednoduchá. Pokud má snímač výstup v log.1 pak svítí LEDka – TEST. 

Nabíjení se provádí pomocí mikro-USB konektoru na boku a je signalizováno LEDkou na nabíjecím obvodu viditelnou skrz dírku vpravo – na tuhle LEDku jsem úplně zapomněl a tak je to provizorně tímto způsobem.

Zkoušečku používám už pár měsíců a je nenahraditelná. První verze obsahuje místo akumulátoru, měniče a nabíječky pouze dvě 9V baterie zapojené v sérii – ale moc dlouho nevydrží (ale funguje již asi 2 roky) proto je druhá verze nabíjecí.


1.5.2018

Dneska jsem udělal další dva testery. Už mají i okénko na indikaci nabíjení.

28.6.2018

Dneska jsem dělal další tester. Jeden z minula už je až v Číně tak náhrada:-)

Jedna myšlenka na “Tester snímačů”

  1. Na začátečnickou konstrukci je to dobré, osobně, byl ale v provoze uvítal menší zařízení, vyrobil jsem něco podobného s rozdílem, že to kontroluje SSR a čidla k tomu. Bere to všechny druhy SSR a vzadu se dá připojit konektor s potřebnou kabeláží na daný druh měření. Zařízení má ovšem velikost , že se vejde do kapsy, ale zase se napájí ze sítě, ale máme zásuvku v práci leckde, není problém to pokaždé někam píchnout 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *