Programátor Genius G540

Při práci s číslicovou technikou se dříve nebo později dostaneme k problému programování (EPROM, EEPROM, MCU,…) případně testování obvodů. Při hledání vhodného programátoru pro amatérskou praxi jde především o cenu. Při hledání na českých obchodech jsem našel dost značkových programátorů, ale s cenou kolem 4000Kč až hodně přes 15000Kč. Tudy cesta nevede. Pokud bych kupoval programátor který by mě „živil“ tak možná, ale na občasné domácí programování je to docela hodně peněz. Nakonec jsem (na mích oblíbených stránkáchNOSTALCOMP) objevil levný čínský programátor G540, který splňuje všechny moje požadavky a dá se sehnat za krásnou cenu. Bohužel jsem ho našel na prodej pouze na e-bay, se kterým nemám žádné zkušenosti. Ale díky kamarádovi Honzovi, který e-bay zná a programátor mi objednal, budu mít krásný programátor za cenu 920Kč včetně poštovného:-)

Tak po třech týdnech čekání jsem se konečně dočkal, programátor je tady 🙂 . Po rozbalení balíku jsem našel toto:

programator_komplet

Vlastní programátor, USB kabel, CD s ovladači a návod v jazyce rozsypaného čaje a naštěstí i v angličtině. Instalace proběhla bez problémů a programátor fungoval napoprvé.

Programátor zvládá (podle návodu) programování, čtení a kontrolu pamětí EPROM, EEPROM, FLASH; programování MCU řady x51; programování MCU PIC; programování GAL; testování obvodů TTL 74xx a CMOS 4xxx – je možné vybrat obvod ze seznamu nebo ho nechat vyhledat automaticky; testování SRAM – dle NOSTALCOMPu nefunkční, já sem neměl možnost vyzkoušet.

Pro amatérské využití můžu koupi jen doporučit.

programator

vlastní programátor

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *