Oprava nabíječky autobaterií z Lídlu

Dostal jsem nefunkční nabíječku olověných akumulátorů kupovanou v Lidlu. Stačilo pár minut a zas funguje…

Nabíječka má několik funkčních módů které se přepínají jedním tlačítkem, které bylo nefunkční. Výměna je velmi jednoduchá:

Stačí odšroubovat šest šroubů a oddělat kryt…

Poté vyndat DPS, kterou drží dva zobáčky

Pak už jde vyndat deska na které je zespodu tlačítko

Tlačítko stačí jednoduše vyměnit, celé to smontovat dohromady a je opraveno 🙂

Jediný problém jsou šrouby na trojúhelníkový šroubovák. Naštěstí se dají sehnat levně šroubováky, např…

3 komentáře u „Oprava nabíječky autobaterií z Lídlu“

  1. Díky za článek! Mám tuhle nabíječku doma už dlouho. Zprvu relativní spokojenost (nabíjení 120 Ah aku z dodávky), až na výtku, že výrobce mohl nějak ošetřit nabíjení hluboce vybité 12V baterie.. Poslední dobou se mi jen válela ve skříni z důvodu problému, popsaného v článku. Až teď na zimu jsem se jal googlit „jak opravit nabíječku z Lidlu“. Očekával jsem, že půjde o větší komplikaci, někde v řídícím systému nabíječky. A on je problém v podstatě jen „mechanický“, v kontaktech tlačítka.. Paráda! To už mě přimělo i k tomu, abych konečně našel nástavec na trojúhelníkové šroubky (za tenhle nápad by měl někdo dostat metál 🙁 ). Už po rozebrání a „důraznější domluvě“ se podařilo přepnout do nabíjecího režimu (fólie shora moc důrazu nevydrží)..
    PS: kdysi jsem v Globusu (tam je svět ještě v pořádku) koupil super kufřík s bity (všechny možné, asi 200 ks, za velmi férovou cenovku) 😉

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *