Ohlédnutí 1/2 2020

První polovina roku je za námi a já koukám že jsem letos nedal skoro žádný článek na web. Tak jsem se rozhodl udělat menší přehled co mě letos potkalo.

Začátek roku se nesl v duchu očekávání prvního potomka a tím i strachování o jeho zdraví a plánování budoucnosti. Jistě se dá pochpit že na nějaké bastlení nebyla moc nálada. Jediné co se mi povedlo jakž takž dodělat byl Praktický test AA baterií.

Příchod dlouho očekávaného jara zkalil začátkem března příchod koronaviru COVID-19 a s ním bezpečnostních opatření v podobě roušek a karantény. Teď si určitě řeknete: Musel sedět doma tak konečně něco zbastlil. Ale opět vás zklamu. Karanténa se mě v podstatě vůbec nedotkla a jako naschvál navíc v práci začali přesčasy, takže čas nebyl už vůbec.

Pomalu se přiblížili velikonoce a s nimi i očekávané stěhování. Přeci jen už budeme tři a tak to chce větší byt. A tak jsme se postupně po odpolednách přestěhovali do většího. Ovšem tím veškerá práce teprve začala.

Vědomí blížícího se porodu nás donutilo ihned začít s plánovanou rekonstrukcí. Původní plán vymalovat a vyměnit koberce vzal brzy za své a tak se začalo štukovat, nivelovat, lepit a natírat…

Jarní teploty začali postupně stoupat na letní a s tím dorazili i první bouřky. A tak po cestě z jednoho z mnoha nákupů …

Parádní shelf cloud. Naštěstí déšť dorazil až po vyložení materiálu domů a tak jsme ani nezmokli.

Dny se pomalu sunou dál až jednoho krásného (o tom by se dalo diskutovat 😀 ) rána, když se chci podívat co je nového (používám Google news které se spouští podržením domovského tlačítka) se mi místo novinek zobrazí naslouchající Google Asistent. Dříve když jsem se ho snažil aktivovat tal bylo potřeba nastavit telefon na angličtinu a to se mi nechtělo, proto mě příjemně překvapilo že najednou funguje a navíc i částečně česky. Sice rozumí zatím jen anglicky ale začíná to vypadat že by mohl snad brzy i česky, no uvidíme.

Ať tak či tak přivedlo mě to k myšlence, kterou mám již dlouho, a to Smart home neboli chytrá domácnost. Po prozkoumání co je k dispozici jsem pořídil Google Nest mini 2 a pár Sonoff spínačů a využil probíhající rekonstrukce k menší úpravě ve směru Smart home. Průběžně mám v plánu sérii krátkých článků ve kterých zběžně popíšu co a proč jsem pořídil.

Tím se pomalu dostávám k událostem posledních dní a to prudké deště, které způsobyli mnohde záplavy nebo alespoň zvýšení průtoků řek a potoků.

Přesto že bydlíme na kopci a vody se bát nemusíme, situaci se zájmem sleduji a vyhlížím příjemné letní teploty…

Koncem měsíce jsem ještě vyrazil s dronem a další den při bouřce stihnul chytit jeden blesk.

A tak je půlka roku za námi. Doufám že v druhé půlce už bude víc času, ale pochybuju o tom. Rekonstrukce snad bude brzy z hlavní části hotová ale raketovou rychlostí se nám blíží porod a tak budou zase jiné starosti a radosti 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *