5 komentářů u „N1-CPUZ80 – CPU karta“

 1. Projekt je zajímavý, ale je to plýtvání cuprextitem. Radím Vám nasledovat si podobné typy 8-bitových počítačů a inspirovat se.

 2. Zdar,
  co bude následovat?

  Zajímavá by byla karta která by ukazovala aktuální blok načítané paměti a její hodnotu (ideálně přímo na sedmisegmentu). Případně s indikací stavu sběrnice apod. V podstatě taková diagnostická karta. S tou NOP kartou by pak běželo počítadlo na té kartě (blikající LEDky v pohodě, ale číslo je číslo).

  Škoda že si nepřidal na tuhle kartu externí zdroj hodin, nebo nějaký dělič frekvence třeba až po 0,1 Hz. Dalo by se počítač pak třeba krokovat po jednotlivých cyklech.

  Případně pak třeba karta se sériovkou, která by se dala připojit k počítači a třeba přes terminál by se to dalo nějak ovládat.

  Takovejch chujovin by se dalo vymáknout víc. Ale vím jak je to s časem… Kdyby něco, mám tu nějaký integráče, kdyby si potřeboval.

  1. Čus,
   teďka je na řadě karta s RAMkou.

   V plánu toho je dost, a díky kartové koncepci neni problém cokoli dodělat případně průběžně vyměnit 🙂

   1. Mohl by si udělat nějaký přehled (takovou topologii), jak by měl vůbec takový počítač fungovat – jako myslím jak je propojenej procesor s RAM/ROM, případně s dalšími periferiemi. Moc se v tom nepohybuju, tak třeba abych věděl jak a kam ty data budou proudit.

    Jinak, vypadá to zajímavě, ale třeba na tu procesorovou kartu by se toho určitě vešlo víc…

    1. To by asi nebylo od věci, jen na to mít čas 😀

     Jinak ono by toho šlo nacpat hromadu na jednu kartu ale pak by to zas nebylo tak modulární. Už to že tam je oscilátor s krystalem je až až :-), ale ten se dá případně odpojit a nahradit jinym na extra kartě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *