Hlásič konce programu pračky

Už dlouho jsem řešil problém že nepoznám konec programu pračky bez toho abych se na ní podíval a protože jsem líný se každou chvíli zvedat, udělal jsem jednoduchý pípák který po skončení programu zapípá a navíc ohlásí konec do systému chytré domácnosti domoticz který mi pošle email.

Pípák je rozdělený na dvě nezávislé části:

  1. Arduino UNO – Po spuštění programu blikne LEDkou pro info o spuštění programu, poté ve smyčce čte proud do pračky – modulem ACS712 – což trvá zhruba 1s. Pokud je proud nižší než je nastavený pro konec programu, tak blikne LEDkou a zvýší čítač a pokračuje ve smyčce. Pokud je proud vyšší než nastavený pro konec programu, vynuluje čítač a pokračuje ve smyčce. Pokud čítač načítá nastavený počet, značící konec programu, tak zapípá piezo reprákem, rozsvítí LEDku, informuje ESP-01 a čeká.
  2. ESP-01 – po spuštění informuje domoticz o spuštění pračky a ve smyčce čte interní teplotu, kterou odesílá do domoticz, a čeká na informaci o konci praní. Po příchodu informace o konci praní informuje domoticz o ukončení praní a o vypnutí pračky.

První část je nezávislá na druhé, takže pokud nepotřebujete připojení k domoticz tak stačí vyrobit pouze tuto část.

Hlásič je možné využít i pro jiné zařízení než jen pro pračku, ale je potřeba upravit program podle průběhu odebíraného proudu.

Vnitřní uspořádání, nacpat to do té krabičky dalo zabrat
příklad zobrazení v domoticz
schéma zapojení – jednoduché, že?

 

Programy do Arduina a ESP-01 jsou ke stažení ZDE.

3 komentáře u „Hlásič konce programu pračky“

  1. Proč to rovnou neprovozovat celé na ESPu? Zbytečně jsou v obvodu 2 mikroprocesory. Ber to jako radu pro v2.0 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *